Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Badania naukowe w ZPiSdN w Raciborzu - informacja

Raciborska placówka  jest szeroko otwarta dla studentów i pracowników naukowych, którzy, po spełnieniu określonych warunków i procedur, mogą prowadzić na jej terenie badania do celów naukowych. Na podstawie tych badań corocznie powstaje kilkanaście prac dyplomowych, magisterskich, doktorskich; wyniki badań prowadzonych wśród naszych wychowanków stanowią część najważniejszych teoretycznych opracowań dotyczących problematyki resocjalizacji na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat.

Poniżej dostępne są następujące dokumenty związane z uzyskaniem pozwolenia na prowadzenie w placówce badań naukowych:

- Regulamin praktyk i badań naukowych >>>

- Wzór wniosku do Dyrektora ZPiSdN o umożliwienie przeprowadzenia badań naukowych >>> 

- Wniosek o udostępnienie danych ze zbiorów danych osobowych dane osobowe

- Zobowiązanie ws. okazania wyników badań naukowych prowadzonych w placówce >>>

 

BADANIA NAUKOWE W ZPiSdN w Raciborzu KROK PO KROKU:

Po zapoznaniu się z Regulaminem i zaakceptowaniu jego treści, osoba chcąca uzyskać zgodę na przeprowadzenie badań na terenie placówki wypełnia Wniosek i wysyła go na adres mailowy dyrektora szkół placówki, korzystając z zamieszczonego na stronie formularza kontaktowego. We wniosku muszą zostać zawarte informacje dotyczące tematu pracy, celu i zasadności badań, przyjętych metod, technik i narzędzi badawczych, populacji badań. Do akceptacji Dyrektora musi zostać przedstawiony wzór narzędzia badawczego ( ankiety, kwestionariusza wywiadu etc.).  Do Wniosku musi zostać dołączony wypełniony przez Wnioskującego dokument ws. udzielenia zgody na korzystanie ze zbioru danych osobowych / Dane osobowe/.

 Po uzyskaniu od Dyrektora pozytywnej opinii, co jest jednocześnie formalną zgodą na przeprowadzenie badań, drogą elektroniczną zostaje przesłana osobie wnioskującej informacja zwrotna, w której wyznaczony zostanie ostateczny  termin rozpoczęcia i zakończenia badań.

W dniu rozpoczęcia badań osoba je rozpoczynająca podpisuje wymagane oświadczenia dotyczące m.in. ochrony danych osobowych wychowanków, zobowiązanie do przestrzegania Regulaminu praktyk i badań naukowych oraz zobowiązanie o konieczności okazania opracowanych wyników badań do wiadomości pracowników placówki.

Przejdź do: