Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu - galeria
Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Galeria

Zawody strażackie

Zdjęcia z działalności drużyny strażackiej.


Jak Wojtek został strażakiem...

Od wizyty w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu rozpoczęła się współpraca placówki ze strażakami.


Kuglarze, tancerze ognia, szczudlarze.

W tej galerii będą pojawiać się zdjęcia z występów wychowanków podczas najróżniejszych imprez kulturalnych o charakterze lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.


Uroczystości 900-lecia Raciborza

W 2008 roku Racibórz świętował uroczystość 900-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w mieście odbywał się cykl imprez, w których, a jakże, nie mogło braknąć naszych wychowanków. Na kazdym kroku - od sprzątania stadionu, głównej areny uroczystości po udział wychowanków w charakterze wojów ze świty króla Jana III Sobieskiego, który w przygotowanej inscenizacji przejechał przez Racibórz w drodze pod Wiedeń - wszędzie można było dostrzec obecność chłopców. Po raz kolejny okazało się, że bez naszego udziału trudno zorganizować imprezę o takim rozmachu.W sadzie owocowym w Gorzycach.

Od 2001 roku nasi wychowankowie opiekują się sadem owocowym w połozonych 20 km od Raciborza Gorzycach. Sad podarował nam jeden z mieszkańców miejscowości. W zamian za pielęgnowanie sadu-koszenie trawy, pielęgnację drzewostanu- możemy korzystać ze swieżych i zdrowych owoców. Dodatkowo część zbiorów zimujemy, dzięki czemu praktycznie przez cały rok mozemy delektować się pysznym kompotem.
Powrót