Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu - galeria
Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Galeria

PIŁKARSKI TURNIEJ WE WŁOSZECH

Zdjęcia z pobytu we Włoszech w okresie 24.05-02.06.2014 r.


SPOTKANIE Z SIATKARZAMI JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA WYCHOWANKÓW Z SIATKARZAMI KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL W DNIU 28.04.2011 R.


Badminton

Zdjęcia z turniejów w badmintonie.


Spotkanie z Kajetanem Broniewskim

Spotkanie z olimpijczykiem, znanym wioślarzem panem Kajetanem Broniewskim.


SPORT PRZECIW AGRESJI

Zdjęcia z realizacji programu współtworzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie.

 


Turniej halowej piłki siatkowej

Dzięki uprzejmości gospodarzy okolicznych placówek nasi podopieczni mają możliwość korzystania z hal sportowych, w których rozgrywane są m.in. turnieje piłki siatkowej.


Turniej o Puchar Dyrektora ZPISDN w tenisie ziemnym.

W turnieju biorą udział czynni i emerytowani pracownicy raciborskiej placówki. Fundatorem pucharu jest Dyrektor ZPISDN.


Memoriał Lekkoatletyczny pamięci Andrzeja Młodego

Andrzej Młody to zmarły przedwcześnie wychowawca, sportowiec, trener,przyjaciel wielu pracowników zakładu. W pierwszą rocznicę jego śmierci zorganizowane zostały zawody upamiętniające jego osobę i...tak zostało do dziś. Co roku w okresie zimy spotykamy się na gościnnych obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w ramach memoriału.


Piłka nożna

Brak przyzakładowego boiska do piłki nożnej nie stanowi problemu. Kiedy tylko sprzyja pogoda, grupy internatowe i klasy szkolne korzystają z boisk okolicznych szkół i ośrodków sportowych. Wychowankowie o wyższych umiejętnościach pikarskich mają mozliwość trenowania w podraciborskich klubach na poziomie klasy A,B,C. Ważnym wydarzeniem są rozgrywane dwa razy do roku mecze piki nożnej pomiędzy reprezentacjami kadry pedagogicznej i wychowanków.Oj, wtedy się dzieje....


Mistrzostwa Szkół w pływaniu

Korzystając z gościnności dyrekcji Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu nauczyciele szkół w ZPiSdN co roku w czerwcu organizują zawody pływackie na basenie 25.metrowym. Udział w zawodach mogą wziąć wszyscy chętni uczniowie, którzy umieją pływać. W kilku pływackich konkurencjach można sprawdzić swoje umiejętności, a całość zawsze kończy sie prestiżowym wyścigiem sztafet poszczególnych klas.


Swiąteczny Turniej Piłki Siatkowej

Corocznie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy niezwykły turniej piłki siatkowej. Spotykają się w nim 4 reprezentacje: wychowawców, reszty zakładu, wychowanków i...emerytowanych pracowników naszej placówki. Poza oczywistym wymiarem sportowym istotny jest walor integracyjny - to okazja do sportowej, opartej na poszanowaniu zasad fair-play rywalizacji kadry i wychowanków i sposób na podtrzymywanie więźi byłych pracowników z zakładem, któremu nierzadko oddali większą część życia.


Zawody siłowo - sprawnościowe.

Inwencja wychowawców w organizowaniu konkurencji siłowo-sprawnościowych dla wychowanków nie zna granic.Było już nawet przeciągania pickupa. Poza konkurencjami indywidualnymi, choćby takimi jak wyciskanie sztangi, spacer farmera czy rzut piłką lekarską, szczególnie widowiskowe są zawody drużynowe, w których od siły mięśni ważniejsza jest potęga rozumu.


Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej

Już od blisko 10.lat kolejne zakłady dla nieletnich organizują wewnętrzne mistrzostwa Polski w piłce siatkowej. Racibórz, jako jedyna placówka w Polsce był ich organizatorem dwukrotnie. Reprezentacja złożona z wychowawców, nauczycieli i strażników regularnie zajmuje medalowe miejsca, tylko raz wracając do domu na tarczy. W 2006 roku, podczas mistrzostw rozgrywanych w Kcyni, zdobyliśmy tytuł najlepszej drużyny w Polsce.

Powrót