Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich
w Raciborzu
"My wskazujemy kierunki, Ty wybierasz drogę."

Dla rodziców

Szanowni Państwo! Witamy na stronach internetowych naszej placówki!

Decyzją sądu rodzinnego i po wskazaniu miejsca przez dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich  Ministerstwa Sprawiedliwości  Państwa Syn/Podopieczny trafił do Schroniska dla Nieletnich lub Zakładu Poprawczego w Raciborzu. Cieszymy się, że będziemy mogli Mu Pomóc. Dołożymy wszelkich starań, aby Jego pobyt w naszej placówce spełnił Państwa oczekiwania, aby był to okres ważnych i pozytywnych zmian w Jego życiu. W tym celu przygotowaliśmy dla naszych Wychowanków atrakcyjną ofertę edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, zapewniającą im bezpieczeństwo, możliwość samorealizacji, zdobycia cennych umiejętności i rozwoju ważnych kompetencji społecznych.

Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o jak najszerszą współpracę z pracownikami naszej placówki. Jesteśmy pewni, że tylko wspólnie z Wami, przy Waszym autentycznym zaangażowaniu i wsparciu, Wasz Syn/Podopieczny zrealizuje wszystkie cele pobytu w naszej Placówce - trwale zmieni zachowanie, uzupełni zaległości szkolne, uzyska kwalifikacje zawodowe, nauczy się poprawnie funkcjonować w rolach społecznych syna, ucznia, kolegi, sąsiada, a w przyszłości męża, pracownika, ojca.

W każdej sprawie dotyczącej Waszego Syna/Podopiecznego możecie kontaktować się z dyrektorem, wychowawcą, nauczycielem, psychologiem lub pedagogiem - adresy e-mail oraz numery telefoniczne znajdziecie Państwo na naszej stronie.

Przypominamy, że możecie Państwo odwiedzać swojego Syna/Podopiecznego w każdą niedzielę, w godzinach 11.00-13.00.