Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Galeria

Egzamin zawodowy

Podsumowaniem dwuletniej nauki zawodu w zasadniczej szkole zawodowej jest egzamin zawodowy, który wychowankowie zdają przed egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Zarówno teoretyczna jak i praktyczna część egzaminu odbywa się w warsztatach szkolnych.


Zajęcia warsztatowe

Przygotowanie wychowanka do samodzielnego i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie nieodłącznie wiąże się ze zdobyciem kwalifikacji zawodowych, a w perspektywie podjęciem przez niego pracy zawodowej. Stąd nauka zawodu jest integralną częścią resocjalizacji nieletnich od pierwszych dni pobytu w placówce.


Otwarcie warsztatów szkolnych.

Po powodzi w 1997 r. niezbędna okazała się decyzja o budowie nowej siedziby warsztatów, gdyż ze względu na stan techniczny budynku grożący jego zawaleniem, nie nadawał się on do dłuższej eksploatacji.

Lokalizacja nowego budynku warsztatów w dzielnicy Płonia, otwartego w 2002 roku, tak jak i dotychczasowa, jest również oddalona od głównego gmachu ok.2,5 km. Na jego otwarciu zgromadzili się licznie zaproszeni goście.
Powrót