Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

MĘSKIE ZA(J)CIĘCIE W W POPRAWCZAKU

2021-03-23

"Z każdym dniem musicie być lepszą wersją samych siebie, musicie iść do przodu i nie popełniać błędów, które każdemu z was przydarzały się wcześniej. Jesteście tak mocni, jak najmocniejszy jest najsłabszy spośród Was". Brzmi jak motto pedagogiki resocjalizacyjnej?


Może i tak, choć słowa te padły z ust Sebastiana Karczewskiego, wicemistrza świata we fryzjerstwie, który poprowadził drugie już warsztaty dla młodych adeptów fryzjerstwa i barberstwa.

Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka i  Męskie Zacięcie Academy&Barbershop wraz z „Fale-Loki-Koki” nie zwalniają tempa i po raz kolejny nasi wychowankowie uczestniczyli w intensywnych dwudniowych warsztatach zawodowych, podczas których poznają tajniki trudnej sztuki pielęgnowania męskich fryzur i zarostów. Pod czujnym okiem Sebastiana Karczewskiego i Daniela Trauta wychowankowie uczą się nie tylko sprawnego i bezpiecznego posługiwania się nożyczkami, maszynkami czy konturówkami, właściwego używania kosmetyków, ale także zachowań, które składają się na profesjonalny serwis fryzjersko-barberski: budowania relacji z klientem, tworzenia klimatu w salonie, odpowiedzialności za zespół, utrzymania czystości na stanowisku pracy. Nawet tak pozornie błahe zadanie, jak dobór określonej muzyki czy stroju fryzjera, w tym przypadku staje się niezwykle istotnym elementem budowania marki.

 

Tradycyjnie już naszymi klientami są znane postaci ze świata sportu lub kultury; tym razem odwiedzili nas Mirosław Króliczek, major BOR w stanie spoczynku, były ochroniarz prezydentów Polski i delegacji zagranicznych oraz  Jakub Wawrzyniak, 49-krotny reprezentant Polski, uczestnik trzech kolejnych turniejów mistrzowskich, który bez oporu usiadł na fotelu i powierzył swój wygląd podopiecznym placówki. Efekt był na tyle zadowalający, że pan Jakub zagrał z wychowankami mecz, po którym część z nich niemal na czworaka wracała do pokojów…

 

Przypomnijmy, że pomysł prowadzenia w placówce szkolenia fryzjersko-barberskiego narodził się podczas realizacji przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka projektu „Przez sport do praworządności” finansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości.  To wtedy w głowie Artura Siódmiaka, znanego polskiego piłkarza ręcznego oraz jego przyjaciół powstała idea wyposażenia raciborskiej placówki w kompletny salon fryzjersko-barberski. Kiedy do pomysłu przystąpili Piotr Dagiel i Łukasz Welc z „Fale-Loki-Koki”, czyli jedni z najważniejszych graczy na polskim rynku fryzjerskim i kosmetycznym, projekt oblekł się w ciało i w ciągu doby nieużywane pomieszczenie jednej z grup przeistoczyło się  w profesjonalnie i kompletnie wyposażony salon, a czołowi polscy fryzjerzy przyjeżdżają z Gdańska, by młodym adeptom zawodu przekazać swoją wiedzę i umiejętności.

 

- To dla nas wielka szansa, by zdobyć bardzo ceniony zawód-mówi Janusz, jeden z wychowanków-od wielu lat próbujemy w placówce wzajemnie obcinać sobie włosy, ale dopiero teraz zaczynamy rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi, na czym polega profesjonalnie wykonana usługa, jak ważne są drobne szczegóły-podejście do klienta, czystość w salonie, kultura języka, rozmowa z klientem czy podanie mu aromatycznej kawy. Jak ważna jest praca zespołowa. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sposobu, w jaki Sebastian przekazuje nam wiedzę, jakie ma do nas podejście, że w nas wierzy, choć wielu z ludzi dawno nas skreśliło.

 

Teraz przed wychowankami szkolenia zdalne, a już niebawem kolejne spotkanie z Sebastianem Karczewskim i praktyczny sprawdzian dotychczas zdobytych umiejętności. W przyszłości, gdy tylko okoliczności zewnętrzne pozwolą, nasi podopieczni będą chętnie świadczyć usługi fryzjersko-barberskie w instytucjach działających w obszarze pomocy społecznej.

 Powrót

Aktualności

Życzenia wielkanocne od dyrektora ZPiSdN w Raciborzu.

31 / 03 / 2021
+ czytaj więcej
archiwum aktualności