Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

NIEZWYKŁE ŚWIĘTO Z KSIĄŻKĄ W TLE

2020-05-19

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) zorganizowaliśmy konkurs propagujący czytanie książek, polegający na zaprojektowaniu pracy w dowolnej formie i technice. Napływające prace przerosły nasze oczekiwania, co skłoniło nas do rozbudowania kategorii konkursowych.


Podsumowanie konkursu miało uroczysty, artystyczny i literacki wydźwięk. Odbyło się 7 maja 2020 r. w świetlicy głównej w obecności kierownictwa placówki, pracowników i wychowanków. W konkursie wzięło udział 11 pracowników i 12 wychowanków, co oznacza, że dysponujemy sporym potencjałem aktywności, artyzmu i dobrych chęci. Prace konkursowe były tworzone indywidualnie i zespołowo, co nadało przedsięwzięciu wymiar integracyjny. Nie sposób było wybrać najciekawsze prace, dlatego wszyscy uczestnicy zostali docenieni i uhonorowani słodką nagrodą i dyplomem. Przyznaliśmy kilka szczególnych wyróżnień (m.in. za wkład pracy; kreatywność, nowatorskie pomysły).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczególne wyróżnienie w kategorii I

Najambitniejsza książkowa prezentacja multimedialna: Wychowankowie: Rafał Synowiec, Michał Kopacki wraz z pracownikiem ochrony p. Mateuszem Kurkowskim (prezentacja nowatorska, bogata treściowo i artystycznie, wykonana w oparciu o przeprowadzoną ankietę dot. czytelnictwa wśród wychowanków  i pracowników, wybrane slajdy).

 

 

Szczególne wyróżnienie w kategorii IV

Najbardziej kreatywna plakatowa książka: wychowanek Michał Maj i wychowawca p. Szymon Bartosiński (recenzja iście artystyczna, estetyczna, zawierająca tajemniczą zagadkę dotyczącą fabuły).

 

 

 

Szczególne wyróżnienie w kategorii V

Najbardziej wymagający książkowy album: wychowanek Andrzej Jankowski i psycholog p. Justyna Zysiek-Semanyszyn (praca kilkustronicowa, przedstawiająca zróżnicowane gatunkowo pozycje książkowe, wyjątkowa pod względem wyrazu artystycznego, estetyki, pomysłowości i wykonania)

 

Szczególne wyróżnienie w kategorii VI

Najbardziej twórcza książkowa piosenka: wychowanek Kacper Gabriel (autor tekstu, wykonawca piosenki). Podczas podsumowania konkursu wychowanek zaśpiewał napisaną przez siebie piosenkę. Zachęcamy do jej odsłuchania.

https://share.icloud.com/photos/0k6E_3_KQ6gfkAW2E7mQZateg

 Powrót

Aktualności

ZARZĄDZENIE DYREKTORA ZPISDN W RACIBORZU WS. WSTRZYMANIA ODWIEDZIN
ZARZĄDZENIE DYREKTORA ZPISDN W RACIBORZU WS. WSTRZYMANIA ODWIEDZIN

W związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem wychowanków i pracowników placówki, od 23.10.2020 r. do odwołania wstrzymane zostają kontakty zewnętrzne z placówką, w tym odwiedziny nieletnich. Rekomendujemy kontakt...

23 / 10 / 2020
+ czytaj więcej
archiwum aktualności