Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Z RowerToPower w strzeleckiej Barce, czyli przedziwna moc jest w starych rowerach.

2020-05-08

Rzadko miewam w życiu chwile, po których nie wiem, co tak naprawdę napisać. Podświadomie czując, że napisanie suchej relacji z oddania rowerów będzie niemożliwe i zdając sobie sprawę, że współczesny odbiorca nie ma czasu na czytanie czegoś więcej, niż nagłówki artykułów. Ale, co tam.


O księdzu Józefie Krawcu i jego wspólnocie można by mówić godzinami. Charyzmatyczny kapłan, ludzie po przejściach i miejsce, w którym próbują się poskładać na nowo, więc jeśli tylko pojawiła się możliwość wsparcia „Barki” rowerami wiedzieliśmy, że będzie warto. I było.

 

Kilkanaście ostatnich dni to wytężona praca Janka, Seweryna i Michała nad jednośladami, które jeszcze kilka dni wcześniej często były wielośladami. Poza standardową regulacją napędu, hamulców czy centrowaniem kół chłopcy z kilku rowerów składali jeden, aby maszyna była w pełni sprawna i bezpieczna. I tak, dzień po dniu, nasz podręczny magazyn wypełniał się kolejnymi gotowymi do ujeżdżenia maszynami, aż wreszcie dobiliśmy do cyfry 16 – tyle rowerów zaplanowaliśmy przekazać księdzu Józefowi i jego podopiecznym.

Czwartek 7. maja był tym dniem, który w #RowerToPower lubimy najbardziej-tego dnia niezawodny bus użyczony przez naszego przyjaciela pana Mariusza Zychmę, właściciela firmy „Instal-Mag” z Raciborza dostarczył rowery do Strzelec Opolskich..i zaczęło się magicznie.

Wyobraźcie sobie miejsce wśród pól żółtych aż po horyzont od kwitnącego rzepaku, subtelny odgłos pszczół z własnej pasieki pracowicie zapylających wszechobecne kwiaty, ogromną czerwoną tarczę zachodzącego właśnie słońca, cywilizacyjną ciszę i spokój, który pozwala usłyszeć własne myśli. Dodajcie do tego wszystkiego księdza Józefa i jego otwartych, pogodnych podopiecznych, którzy mimo rozlicznych tragedii życiowych wciąż walczą o siebie…piękne miejsce, piękni ludzie, piękne chwile…

Po przekazaniu rowerów, maseczek ochronnych i sadzonek pomidorów w towarzystwie księdza Józefa zwiedziliśmy jego ośrodek, zjedliśmy kolację przygotowaną przez mieszkańców „Barki” i wzięliśmy udział we mszy świętej, podczas której ksiądz wielokrotnie dziękował nam za wsparcie ich Wspólnoty.

Kiedy pomyślę sobie, ile godzin spędziliście pochyleni nad rowerami dla nas, ile czasu nam poświęciliście, brakuje mi słów, aby wyrazić wam waszą wdzięczność za ten piękny dar- mówił w pięknym i prostym kazaniu ksiądz Józef – Wiem, że to dobry i miłosierny Bóg postawił Was na naszej drodze, bo On tak działa- dobro wraca do tych, którzy je dają i życzę wam, chłopcy, żeby to dobro wróciło do was w waszym życiu teraz, gdy jesteście w placówce i kiedy ją już opuścicie. Będziemy się za was gorąco modlić – dodał kapłan. A łzy w oczach naszych wychowanków były najpiękniejszym dopełnieniem tego magicznego popołudnia….

WIĘCEJ O CHARYZMATYCZNYM KAPŁANIE W REPORTAŻU TVN24

https://tvn24.pl/programy/czarno-na-bialym-ksiadz-jozef-krawiec-ra769513-2486558

 

 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, których rowery posłużą teraz podopiecznym „Barki”. Dziękuję panu kierownikowi Mariuszowi Zychmie za nieocenioną pomoc w transporcie rowerów do Strzelec. Dziękuję wychowankom- Jankowi, Sewerynowi i Michałowi za świetnie wykonaną pracę. Joli Gierze za obecność. Księdzu Józefowi i jego podopiecznym za gościnę – niech wam służą rowery jak najdłużej.

 

 

 

 

 

 

 

 Powrót

Aktualności

archiwum aktualności