Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

POWAŻNIE I Z UŚMIECHEM ŚWIĘTOWALIŚMY 11 LISTOPADA

2019-11-12

Powaga i szacunek połączony ze sportową rywalizacją, zabawą i radością z prawdziwej wolności - czyli jak świętowaliśmy Dzień Niepodległości w Zakładzie Poprawczym w Raciborzu.


 

11 listopada 2019, 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, świętowaliśmy od wczesnych godzin przedpołudniowych. Najpierw poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich uroczystościach patriotycznych, które rozpoczęły sie uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny. Potem odwiedziliśmy grób patrona naszej szkoły, por. cc Eugeniusza Chylińskiego i zapaliliśmy znicz na znak naszej pamięci i i wdzięczności za Jego walkę o wolną Ojczyznę. Po południu zaś już w placówce odbył się uroczysty apel przy pomniku „Freza” i żołnierzy polskiego państwa podziemnego. Zaproszeni goście, w tym córka porucznika, pani Barbara Chylinska z wnuczką i prawnuczką Bohatera, studentki PWSZ w Raciborzu oraz wychowankowie odśpiewali hymn państwowy w obecności pocztu sztandarowego oraz wygłosili wiersze patriotyczne znanych polskich poetów. A na sportowej mapie naszego zakładu zagościła nowa impreza: Bieg Niepodległości. Start i metę zaplanowano przy pomniku patrona szkoły branżowej Eugeniusza Chylińskiego. Później miała miejsce sportowa rywalizacja. Zespoły w skład których wchodzili wychowankowie i studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu mieli do pokonania tor przeszkód. Przyjemne zmęczenie z nutką sportowej rywalizacji zakończył koncert reaktywowanego zespołu Uziemienie pod kierunkiem Szymona Bartosińskiego, podczas którego wykonano m.in. pieśń I Brygady Legionów Polskich „ My Pierwsza Brygada” w nowej, punk rockowej aranżacji. Na koniec Andrzej zaśpiewał swą autorską kompozycję z pięknym przesłaniem: „Walcząc myśleli o Tobie, żyjąc pamiętaj o Nich”.
Organizatorzy uroczystości dziękują wszystkim za udział i wspólną zabawę okraszoną uśmiechem i należytym szacunkiem.Powrót

Aktualności

ODSZEDŁ PAN DYREKTOR STANISŁAW KUBACKI
ODSZEDŁ PAN DYREKTOR STANISŁAW KUBACKI

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14.01.2020 r. zmarł pan Stanisław Kubacki, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, w latach 1991-2007 dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich, z którym związany był przez ponad 50...

15 / 01 / 2020
+ czytaj więcej

7 / 01 / 2020
archiwum aktualności