Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

PIERWSZE PRZEKAZANIE ROWERÓW W RAMACH #RowerTOPower

2019-04-05

Najpierw były głośne akcje zbiórkowe w kilku polskich miastach. Potem godziny pracy wychowanków, aby zniszczonym rowerom przywrócić blask i tchnąć w nie drugie życie. Dziś, w asyście kamer telewizyjnych, przekazaliśmy pierwsze 10 rowerów, które trafiły do dzieci i ich mam z Domu Samotnej Matki.


Finis coronat opus, można by napisać. Kiedy kilka tygodni temu w sieci umieściliśmy informację o #RowerToPower, nie spodziewaliśmy się, że odzew będzie tak duży. W kilkanaście dni wpłynęło tak wiele zgłoszeń, że w zasadzie spokojnie moglibyśmy zmienić profil działalności. Kiedy już wypełniliśmy rowerami dwie hale warsztatowe i zewnętrzny magazyn, nadszedł czas renowacji sprzętu. Na warsztatowe stoły trafiły poczciwe gazele, waganty, szosówki z ubiegłego stulecia, ale też bmx-y i mountain bike`i dla niemal każdej grupy wiekowej. Niektóre z rowerów wymagały drobnej korekty ustawień, inne były dla naszych serwisantów większym wyzwaniem-wymagały poprawy geometrii kół, odrdzewienia czy wymiany kluczowych elementów, jak supporty czy linki. Na koniec każdy rower został oczyszczony z naturalnych zabrudzeń (błoto, smar), nabłyszczony i oklejony projektową naklejką.

5 kwietnia przekazaliśmy 10 rowerów, które trafiły do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Raciborzu. Towarzyszyły nam czujne obiektywy kamer telewizyjnych, więc nie tylko my będziemy mieć pamiątkę z tego dnia. Radość dzieci i ich Mam...cóż, trudno się pisze o emocjach kogoś, komu w życiu więcej razy zabierano, niż dawano. Najważniejsze, że udało się wywołać ogromne uśmiechy na twarzach dzieci, bo o to w tym wszystkim chodzi. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zdecydowali się oddać niepotrzebne rowery. Dla Was były to często zawadzające w piwnicy czy w garażu graty, dla nowych właścicieli to często pierwsza tak wartościowa rzecz w życiu.  

 Powrót

Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Abyśmy wszyscy mogli w pełni docenić trud naszych drogich nauczycieli, obejrzyjmy sobie kilka scenek z życia szkoły. Przyglądajcie się i słuchajcie uważnie. Być może ujrzycie siebie samych...Tymi słowami konferansjerzy-Adrian i...

15 / 10 / 2019
+ czytaj więcej
AKCJA GRODZIEC
AKCJA GRODZIEC
15 / 10 / 2019
archiwum aktualności