Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

#RowerToPower, czyli wyrychtuj mi koło po naszymu

2019-03-06

Niepotrzebny rower można wyciepnąć kajś na hasiok. Ale można też dać mu drugie życie, wyrychtować go i oddać bajtlom, kere swojego koła ni majom. I ta koncepcja jest nam znacznie bliższa.


I jak to na Śląsku bywa, od pomysłu do realizacji upłynęły dwa litry wody w Brynicy i zostaliśmy dosłownie przysypani rowerami wszelkiej maści:rowerkami dla dzieci, góralami, holenderkami, BMX-ami. Co dalej? Teraz każda z tych uśpionych maszyn trafi na warsztat rowerowy (a tak naprawdę nie na warsztat rowerowy, bo takiego nie mamy) w pracowite ręce naszych wychowanków, uzbrojone w te wszystkie, wiecie, klucze, kluczyki, kombinereczki, pyrole, faustliki, aby opuścić WZPRR, czyli wypasioną  zakładową pracownię renowacji rowerów i trafić w ręce tych, którzy o swoim własnym rowerze na razie tylko śnią. Pamiętacie to uczucie z dzieciństwa, kiedy dostaliście swój  pierwszy rower? No to pomnóżcie to razy 300, bo tyle, na oko, mamy dziś zgłoszonych rowerów w #RowerToPower. Wszystko dzięki dobrym ludziom z Dolnego i Górnego Śląska oraz Małopolski, którzy odpowiedzieli na nasz apel i rozpętali prawdziwe szaleństwo.

Tak było w sobotę w Rybniku, który dosłownie w 5 minut zapełnił nam rowerami całego busa i zapełniłby drugiego, gdyby taki stał na parkingu.

I co dalej? Teraz rowerami zajmą się wychowankowie, którzy przywrócą im sprawność i przygotują do przekazania tym, którzy na nie czekają:dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych, podopiecznym domów samotnych matek i...seniorom, bo w porozumieniu z darczyńcami ustaliliśmy, że największe z przekazanych rowerów trafią do seniorów z domu Złota Jesień w Raciborzu, aby i oni mogli popedałować po pięknych raciborskich ścieżkach.

#RowerToPower

 

 

 Powrót

Aktualności

ODSZEDŁ PAN DYREKTOR STANISŁAW KUBACKI
ODSZEDŁ PAN DYREKTOR STANISŁAW KUBACKI

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14.01.2020 r. zmarł pan Stanisław Kubacki, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, w latach 1991-2007 dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich, z którym związany był przez ponad 50...

15 / 01 / 2020
+ czytaj więcej

7 / 01 / 2020
archiwum aktualności