Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

2019-02-04

Świąteczny turniej piłki siatkowej ma u nas długą tradycję. I choć tegoroczna edycja odbyła się bez udziału ekip z ZP w Pszczynie i MOW w Kaletach, których przetrzebiły choroby, impreza była nad wyraz udana.I co najważniejsze, bezpieczna.



Impreza od kilku lat gości w kalendarzu sportowych imprez i nieodmiennie budzi emocje, bo wszakże każdorazowo ma to być hekatomba "dziadków", którzy co roku są starsi, w przeciwieństwie do wychowanków, którzy nieodmiennie mają te swoje 17-18 lat...

Turniej otworzył pan dyrektor Grzegorz Bulenda. Po nim głos zabrał organizator- kierownik internatu Mariusz Zychma, który przypomniał wszystkim uczestnikom zasady i przepisy turnieju.

Jako pierwsi na parkiet wyszły drużyny pracowników i dziewcząt, grających na co dzień w raciborskiej lidze amatorskiej. Wynik nie był istotny ;-)

Kolejny mecz dostarczył znacznie więcej emocji, bo pod siatką spotkali się wychowankowie z przedstawicielkami płci pięknej. Tu też o wyniku nie napiszemy, bo z męską dumą to nie ma żartów ;-)))

W ostatnim meczu spotkali się pracownicy z tymi, którzy mieli ich: zniszczyć, roznieść, zmiażdżyć, rozjechać, wdeptać w parkiet,zaorać itp. Było oczywiście coś o kaskach na głowach i skarpetach... Ale, jak to w życiu bywa, coś znów poszło nie tak...Po raz kolejny okazało się, że poza fantazją warto też czasem trochę pokory wykazać...Młodzi wilcy po kilkunastu minutach schodzili z parkietu ze spuszczonymi głowami i puchar dyrektora powędrował w ręce kapitana drużyny pracowników.

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce: ROZGROMIENI DZIADKOWIE

II miejsce: VS

III miejsce: POGROMCY DZIADKÓW.

 

Najlepszym przyjmującym turnieju uznano Mateusza Myrcika.

Najlepszym atakującym - Marka Bendiga.

Najlepszym rozgrywającym - Jakuba Bernackiego.

MVP turnieju został wybrany Adrian Becherowski.

 

Serdeczne podziękowania dla organizatora i sędziego zawodów - pana Mariusza Zychmy i kolegi Grzegorza Dobrzańskiego za pomoc w przygotowaniu sali.

 

 

 

 

 

 

 



Powrót

Aktualności

NO I POBIEGLIŚMY...
NO I POBIEGLIŚMY...

Niedawno roiliśmy fantastyczne marzenia o wspólnym bieganiu, były pierwsze nieśmiałe treningi...aż nadszedł dzień wielkiej próby.

27 / 11 / 2019
+ czytaj więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
15 / 10 / 2019
archiwum aktualności