Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

ROZSTRZYGNĘLIŚMY OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "MOJA NIEPODLEGŁA"

2018-11-29

Trzyosobowe jury pod przewodnictwem dyrektora placówki rozstrzygnęło dziś Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moja Niepodległa". To ostatni akcent bogatych obchodów stulecia niepodległości Polski zorganizowanych przez nasz zakład.


 

Na konkurs wpłynęło 19 prac wykonanych w rozmaitych technikach: malunek na szkle, szkic, pastele, haft. Członkowie jury podczas oceny prac uwzględniali nie tylko jakość wykonania, ale także pomysł i związek tematu pracy z rocznicą stulecia niepodległości Polski.

- Byliśmy pod wrażeniem jakości wielu spośród oceninych prac i wybór laureatów był naprawdę niełatwą sprawą - mówi dyrektor placówki, pan Grzegorz Bulenda - Warto podkreślić, że uczestnicy konkursu włożyli naprawdę wiele cierpliwości, umiejętności i talentu, aby efekt ich żmudnej pracy był jak najlepszy.

-Rozstrzygnięty własnie konkurs to ostatni akt świętowania przez nas rocznicy niepodległości Polski - dodaje Andrzej Tomczyk, dyrektor szkół i organizator konkursu - A obchody te były wyjatkowo uroczyste. Już w marcu zorganizowaliśmy patriotyczne święto, w ramach którego na terenie placówki odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą walkę o niepodległosć Polski w latach 1939-1945 i wręczono naszej szkole branżowej piękny sztandar. Potem był Ogólnopolski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, którego byliśmy pomysłodawcami i organizatorami. Zakończyliśmy konkursem plastycznym, w którym tak pięknie o swoim patriotyzmie wypowiedzieli się podopieczni placówek podległych Ministrowi Sprawiedliwości. 

 

Oficjalne wyniki konkursu zostaną podane w późniejszym terminie, kiedy do placówek dotrą już nagrody dla laureatów konkursu.

Prezentujemy kilka wybranych prac:Powrót

Aktualności

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKA
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKA

Dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu informuje o ogłoszeniu naboru na wolne stanowiska KUCHARKI/KUCHARZA i STRAŻNIKA

19 / 08 / 2019
+ czytaj więcej
archiwum aktualności