Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2018

2018-10-24

Dzień Edukacji narodowej to doskonała okazja, aby nieco wyluzować i pożartować. Więc wychowankowie żartują sobie z nauczycieli, a nauczyciele zaśmiewają z występów uczniów, w placówce panuje ogólna wesołość, a wszystkiemu przyglądają się zaproszeni goście.


 

Tegoroczna akademia odbyła się 12.10.2018 r., a przygotowali ją wychowankowie pod opieką Małgorzaty Jandy, Szymona Bartosińskiego, Macieja Górskiego i Piotra Madery.


Zanim jednak wychowankowie zawładnęli świetlicą, głos zabrał dyrektor placówki, pan Grzegorz Bulenda, który przywitał zaproszonych gości, przede wszystkim emerytowanych pracowników naszego zakładu. Podziękował za pracę obecnym pracownikom, wspominając o uzyskaniu stopnia nauczyciela mianowanego przez Szymona Bolika oraz o sukcesie dyrektora szkół, Andrzeja Tomczyka, który został finalistą konkursu NAUCZYCIEL ROKU 2018, a kierowane przez niego szkoły zdobyły tytuł „Szkół na medal". Ten ostatni, nawiązując do gali na Zamku Królewskim, zwrócił się do obecnych na sali emerytowanych pracowników ze słowami:

- Nie byłoby naszych dzisiejszych sukcesów i wyróżnień, naszych osiągnięć, gdyby nie ogrom Waszej pracy przed kilkudziesięcioma czy kilkunastoma laty, Wasza determinacja, żeby otworzyć się na współpracę ze środowiskiem otwartym, gdyby nie wypracowanie przez Was skutecznych form pracy z młodzieżą. My dziś z sukcesami rozwijamy to, co wy zapoczątkowaliście.


Po części oficjalnej  na scenie pojawili się wychowankowie, którzy zaprezentowali okolicznościowe skecze, zatańczyli taniec rodem ze skalistej Grecji, a Damian zatańczył w parze sam ze sobą, raz będąc czarującym dżentelmenem w smokingu, raz dystyngowaną damą w bieli. W swoich rolach panowie byli tak przekonujący, że nawet kiedy się zacinali, zapominając tekstu, wyglądało to tak, jakby owe pauzy były starannie zaplanowane.  Głośne brawa i nieschodzące z oblicz widzów uśmiechy były najlepszą recenzją występu naszych uczniów.

Ostatnim akcentem uroczystości był wspólny obiad oraz słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników zakładu. I jak co roku barwnym wspomnieniom nie było końca...

 Powrót

Aktualności

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKA
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKA

Dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu informuje o ogłoszeniu naboru na wolne stanowiska KUCHARKI/KUCHARZA i STRAŻNIKA

19 / 08 / 2019
+ czytaj więcej
archiwum aktualności