Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu - Aktualności - KOLEJNE SPOTKANIE Z CZŁOWIEKIEM Z PASJĄ
Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

KOLEJNE SPOTKANIE Z CZŁOWIEKIEM Z PASJĄ

2017-11-04

W poniedziałkowy wieczór 30.10.2017 r., w ramach programu "Można inaczej. Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" kolejnym naszym gościem był Pan Marek Mencel, instruktor nurkowania, trener NAUI i ASTD, nurek jaskiniowy, skoczek spadochronowy, instruktor walki wręcz, były komandos, podróżnik.


Nasz program adresowany jest do wszystkich, którzy przebywają pod dachem naszej placówki i chcą na własne oczy... uszy...zobaczyć.... usłyszeć, że można inaczej żyć, że są blisko nas ludzie, którzy wytrwale realizują swoje marzenia, pasje, zainteresowania i nie jest im trudno poświęcić czas, finanse na poznawanie świata, własnych możliwości czy pokonywanie własnych ograniczeń. To ludzie naprawdę pozytywnie zakręceni, dzięki którym świat staje się fascynujący.


Nasz Gość z nurkowaniem związany jest od ponad 20 lat, ma na koncie kilka tysięcy nurkowań w różnych zakątkach świata. Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć nie tylko o tym, jak przebiega szkolenie osób chcących zostać nurkami w prowadzonej przez niego rydułtowskiej szkole nurkowania. Mogliśmy też zobaczyć a nawet nałożyć na własne plecy sprzęt nurka i ciężkie butle z aparatem tlenowym. Z bezpośrednich doświadczeń Pana Marka usłyszeliśmy, jak ważna jest solidarność, wzajemna pomoc i odpowiedzialność nurków podczas przebywania pod wodą.
Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy także film nakręcony przez Pana Marka i jego przyjaciół-nurków, z którymi razem odbył tę podróż - Filipiny spod i znad wody. Nurkowanie w podwodnym raju, wśród przepięknych raf koralowych, egzotycznych gatunków ryb, żółwi, węży morskich, poznawanie okiem kamery piękna egzotycznej przyrody Filipin i mieszkańców tych wysp - aż chciałoby się tego kiedyś samemu doświadczyć!!!


Podczas spotkania zrodził się wspaniały pomysł, aby dla wychowanków - którzy wykażą się bardzo dobrym zachowaniem i dobrymi wynikami w nauce przygotować szczególną formę nagrody. Pan Marek zaproponował bezpłatne uczestnictwo w kursie nurkowania pod koniec roku szkolnego dla wytypowanych wychowanków. Trzeba zatem kuć żelazo, póki gorące ...


Dziękujemy bardzo Panu Markowi Mencelowi i towarzyszącej mu Pani Justynie za czas, który nam poświęcili i podzielenie się opowieścią o swojej pasji. Życzymy wielu bezpiecznych nurkowań i dalszych podróży po podwodnych rajach na ziemi.


Kto wie? Może ktoś z nas odkryje w sobie jakąś nową pasję, hobby, zainteresowanie i też stanie się człowiekiem pozytywnie zakręconym ???

Dziękujemy  Pani Justynie Semanyszyn-Zysiek (psycholog) za to, że jest siłą napędową naszych „pozytywnie zakręconych działań".

 

                                                                                      Tekst: Jolanta GieraPowrót

Aktualności

75. ROCZNICA OPERACJI LOTNICZEJ "CELLAR"
75. ROCZNICA OPERACJI LOTNICZEJ "CELLAR"

23 marca 2018 r. odbyła się kulminacyjna uroczystość związana z trwającą od jakiegoś czasu w naszej placówce operacją "cichociemni". Przy udziale wielu znakomitych gości oddaliśmy hołd tym bohaterskim żołnierzom. Pretekstem do...

7 / 07 / 2018
+ czytaj więcej
W KRAINIE WILKA I RYSIA
W KRAINIE WILKA I RYSIA
8 / 06 / 2018
archiwum aktualności