Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

(PÓKI CO) JESTEŚMY NAJLEPSI W POLSCE!

2017-10-10

Wizyta pana Kajetana Broniewskiego, brązowego medalisty olimpijskiego z Barcelony, zazwyczaj oznacza jedno: ból, pot i łzy. Wszystko po to, aby na zawodach w Warszawie móc zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski.


W ubiegłą niedzielę mogliśmy przenieść się w czasie i poczuć się jak greccy galernicy. Świeża bryza owiewała nasze twarze, a słona woda tryskała w oczy, spływając do ust. Po pierwszych dwustu metrach brawurowego sprintu i gorączkowego machania wiosłem fantastyczny miraż znikał jak kotwica rzucona w odmęty oceanu. Przez zalane potem oczy widzieliśmy już tylko skupione twarze wychowawców i poruszające się ślamazarnym tempem maleńkie łódeczki na ekranie rzutnika. Po kolejnych stu metrach mięśnie, jeszcze przed chwilą kipiące energią zaczynały przeistaczać się w galaretę, która nie słuchała już tego, co kazał rozum. Ostatnie metry tego pięciuset metrowego wyścigu były jak najgorszy koszmar, w którym chcemy w panice przed czymś uciec, ale nie wiedząc czemu, stoimy w miejscu. Kilku z nas nie wytrzymało morderczego tempa i niczym biały królik z reklamy bateryjek traciło przed metą źródło zasilania, spadając z łodzi prosto... na podłogę.

Ergometr wioślarski jest urządzeniem niezwykłym. Angażuje w trening każdy mięsień naszego ciała. Kto chociaż raz usiadł w siodle wioślarza, ten wie, że jest to wymagający sprzęt, nie wybaczający żadnych słabości,  pozwalający jednak szybko osiągnąć zadowalające wyniki jeśli chodzi o wytrzymałość i siłę mięśni. Jednakowoż, jak to w każdej dyscyplinie, osiągniecie najlepszych wyników wymaga mozolnej, systematycznej pracy.

Dzięki wizycie w naszej placówce brązowego medalisty z Barcelony, wioślarza, Pana Kajetana Broniewskiego mogliśmy zmierzyć się  z młodzieżą przebywająca w innych placówkach resocjalizacyjnych w Polsce. Kwalifikacje prowadzone przez tego wybitnego sportowca mają na celu wyłonienie najlepszych młodych sportowców, którzy staną do walki o najwyższe trofea w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Nasi najlepsi wioślarze: Mateusz Stoppa (1:29 na 500m)i Łukasz Siergiej (1:30 na 500m) zajmują póki co pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji placówek, które wzięły do tej pory udział w eliminacjach. Z fetowaniem sukcesu czekamy, aż  do zakończenia kwalifikacji i oficjalnego ogłoszenia wyników.

Dziękujemy Panu Kajetanowi za poświęcony czas, za dobre słowo i nadzieję jaką dał nam opowiadając o blaskach i cieniach życia olimpijczyków. Zaangażowanie z jakim podchodzi do swej misji daje nam poczucie, że wszystko jeszcze przed nami, że jeśli znajdziemy w sobie wystarczająco dużo siły i samozaparcia, to zdołamy odmienić nasz los i odnieść życiowy sukces. Wiemy, że Zakład Poprawczy jest początkiem naszej drogi ku lepszej przyszłości, a wizyty tak wspaniałych ludzi nie pozwalają byśmy mogli o tym nawet na chwilę zapomnieć.

                                                                              Tekst: Szymon Bolik

 Powrót

Aktualności

75. ROCZNICA OPERACJI LOTNICZEJ "CELLAR"
75. ROCZNICA OPERACJI LOTNICZEJ "CELLAR"

23 marca 2018 r. odbyła się kulminacyjna uroczystość związana z trwającą od jakiegoś czasu w naszej placówce operacją "cichociemni". Przy udziale wielu znakomitych gości oddaliśmy hołd tym bohaterskim żołnierzom. Pretekstem do...

7 / 07 / 2018
+ czytaj więcej
W KRAINIE WILKA I RYSIA
W KRAINIE WILKA I RYSIA
8 / 06 / 2018
archiwum aktualności